مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[ مشاوره فردی] علائم اختلال شخصیت مرزی کمککک - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ مشاوره فردی] علائم اختلال شخصیت مرزی کمککک (/thread-28444.html)

علائم اختلال شخصیت مرزی کمککک - andia7997 - ۱۴۰۲-۱۱-۲۰

سلام من دوساله رابطه عاطفی دارم باتوجه به رفتار های طرف مقابلم شک دارم اختلال شخصیت مرزی داره بشدت دمدمی مزاجه موضوعات کوچیک رو بزرگ میکنه پرخاشگره و همیشه حق ب جانب همه چی عالیهدیهو سر یه موضوع ساده جنگ بپا میکنه و تامرز کات شدن میریم از علاقشون مطمنم اما موقع دعوا ادم دیگه ای میشه و همه چیزو خراب میکنه در مواقع عادی بهتر از خودش نیست انگار دوتا شخصیت داره من چکار کنم دارم اذیت میشم جداهم نمیخوام بشم هردو ۲۴سالمونه و توی خانواده عصبی بزرگ شده مشکل خانوادگی خاصی نداره

RE: علائم اختلال شخصیت مرزی کمککک - ملایجردی - ۱۴۰۲-۱۱-۲۰

با  سلام  و ادب  واحترام خدمت  شما  همراه  گرامی

زندگی کردن یا در ارتباط بودن با فرد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی، می تواند به شدت تنش زا و پر استرس باشد و تصدیق و پذیرفتن آنها بسیار سخت است، اما درمان می تواند کمک کننده باشد. اگر نگران هستید که شما یا شخصی که با آن در ارتباط هستید، ممکن است اختلال شخصیت مرزی داشته باشد، با یک متخصص بهداشت روان تماس بگیرید. بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی برای کمک به شما در مسیر بهبودی در دسترس هستند. از آنجایی که اختلال شخصیت مرزی می تواند یک بیماری پیچیده باشد و معمولا به درمان درازمدت نیاز دارد، یافتن یک متخصص بهداشت روانی که در درمان این بیماری تخصص دارد، مهم است.
فرد یاد میگیرد که چگونه احساسات خود را بهتر مدیریت کند و روابط سالم و ارزشمند پیدا کند. جلسات گفتار درمانی به یادگیری شیوه هایی جهت کاهش رفتار های پرخاشگرانه و مخرب و درک بیشتر شرایط کمک می کند. در صورتی که فرد به درمان طولانی مدت متعهد شود، تغییرات مثبت و سالمی ایجاد خواهد شد و می توان نتیجه ی آن را دید. 

برای درمان و مدیریت اختلال شخصیت مرزی، به دلیل تاثیری که در روند فعالیت های زندگی فردی و اجتماعی وی می گذارد، باید حتما به روانشناس یا متخصص روانپزشک مراجعه کر  د

موضوع  و نکته مهم    آخر  اینکه
یک بیمار باید حداقل پنج مورد از این علائم را داشته باشید. علاوه بر این ، علائم باید طولانی مدت باشد (معمولاً از دوره نوجوانی شروع می شود) و بسیاری از حیطه‌های زندگی فرد  را تحت تأثیر قرار  می‌دهد 

اکثر متخصصان بهداشت روان معتقدند که اختلال شخصیت مرزی ناشی از ترکیبی از عوامل بیولوژیکی ارثی یا درونی و عوامل محیطی خارجی مانند تجربیات آسیب زا در دوران کودکی است

موفق  و  موید  باشید

RE: علائم اختلال شخصیت مرزی کمککک - محمدی پور - ۱۴۰۲-۱۲-۱۷

(۱۴۰۲-۱۱-۲۰، ۰۴:۳۴ صبح)andia7997 نوشته است: سلام من دوساله رابطه عاطفی دارم باتوجه به رفتار های طرف مقابلم شک دارم اختلال شخصیت مرزی داره بشدت دمدمی مزاجه موضوعات کوچیک رو بزرگ میکنه پرخاشگره و همیشه حق ب جانب همه چی عالیهدیهو سر یه موضوع ساده جنگ بپا میکنه و تامرز کات شدن میریم از علاقشون مطمنم اما موقع دعوا ادم دیگه ای میشه و همه چیزو خراب میکنه در مواقع عادی بهتر از خودش نیست انگار دوتا شخصیت داره من چکار کنم دارم اذیت میشم جداهم نمیخوام بشم هردو ۲۴سالمونه و توی خانواده عصبی بزرگ شده مشکل خانوادگی خاصی نداره
سلام علیکم
با توجه به توضیحاتتون، اگر باهم ازدواج نکردید که چه بهتر، حتما رابطتون رو باهاش قطع کنید ولو اگر آسمان رو براتون به زمین بیاره اگر هم ازدواج کردید و فرزندی ندارید به نظر بنده راه طلاق رو پیش بگیرید اگر هم فرزند دارید باید برای درمانش تلاش کنید که بسیار زحمت خواهد داشت.
اما اگر ازدواج کردید و می خواهید راه حضرت آسیه رو پیش بگیرید که با فرعون ساخت و سختی هاش رو هم تحمل کرد و زندگی کرد،بسم الله، این زندگی رو ادامه بدید اما خوب فکر کنید اگر خداوند متعال عمر طولانی داد میتونید 70 یا 80 سال باهاش کنار بیایید یا نه.موفق باشید